Nie oglądają się na miasto

Nowe miejsca parkingowe powstały przy ulicy Poniatowskiego za dawną siedzibą biblioteki. Inwestycja pochłonęła 50 tysięcy złotych i została sfinansowana z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Wieniawa. W planie jest już kolejna – nowe miejsca postojowe zostaną zbudowane na ul. Zuchów.


– W naszej dzielnicy znalezienie wolnego miejsca parkingowego nie jest łatwym zadaniem. Bloki na Wieniawie zazwyczaj pochodzą z PRL-u i mieszkańcy nie mają do dyspozycji parkingów podziemnych. Z kolei miejsca, gdzie można by utworzyć nowe miejsca postojowe w znacznej mierze należą do spółdzielni mieszkaniowych, dlatego sytuacja jest dość skomplikowana – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Wieniawa.

– Tymczasem miasto często buduje na obrzeżach parkingi typu park and ride, a zapomina o centrach miasta. Społecznicy z Wieniawy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Z rezerwy celowej, czyli puli, jaką każda z 27 lubelskich dzielnic, może przeznaczyć na drobne inwestycje, wydali 50 tysięcy złotych na budowę około 10 miejsc parkingowych przy ulicy Poniatowskiego. Powstały one za dawną siedzibą filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prace już się zakończyły.

Społecznicy mają w planie budowę kolejnych miejsc parkingowych – tym razem przy ulicy Zuchów, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi. Zadanie, zgłoszone przez Radę Dzielnicy Wieniawa, znalazło się na liście zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. To nie ostatnie, w najbliższym czasie, zmiany na Wieniawie. Jeszcze latem dzielnicowi radni chcą wyposażyć plac zabaw w wąwozie im. Modest Sękowskiego w zjazd linowy dla dzieci. Zadanie zostanie sfinansowane z rezerwy celowej. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here