Nie przechodź obojętnie

Gdy temperatura spada poniżej zera, nie zapominajmy o osobach mogących potrzebować naszej pomocy – apeluje Lubelski Urząd Wojewódzki. Wystarczy jeden telefon, by uratować komuś życie.

Od kilku dni, szczególnie w nocy, doświadczamy pierwszych przymrozków. Dlatego Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie apeluje do wszystkich mieszkańców o wzajemną solidarność i reagowanie na przypadki zasłabnięć osób samotnych znajdujących się w czasie chłodów na dworze, a także informowanie o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy. Zrobić to można, dzwoniąc na bezpłatny numer 987, pod którym można uzyskać adresy i telefony placówek udzielających wsparcia osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego.
Aktualny wykaz placówek zapewniających miejsca noclegowe znajduje się także na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem www.lublin.uw.gov.pl.

Przypominamy, że w powiecie chełmskim są to: schronisko dla bezdomnych mężczyzn prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta (ul. Wołyńska 69), dom samotnej matki prowadzony przez parafię pw. Św. Kazimierza i Chełmski Ośrodek Wsparcia Bliźniego „Caritas” (ul. Gminna 61) oraz dom dla bezdomnych prowadzony przez Lubelskie Centrum Pomocy Bliźniemu Monar – Markot (ul. Kąpieliskowa 28). (mg)