Nie przechodź obojętnie

– Ulica Młodowska 16 – tam będą działy się cuda – zapowiada Beata Adamczyk, prezes Stowarzyszenia Tak Niewiele i zachęca tych, którym los potrzebujących nie jest obojętny, do odwiedzenia tego miejsca.

Pod tym adresem od ubiegłego tygodnia swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Tak Niewiele. – Zamysł powstania tego miejsca narodził się w naszych głowach już kilka miesięcy temu. Okazało się jednak, że to nie takie proste. Potrzeba było mnóstwa determinacji i ciężkiej pracy. Ale udało się! W końcu mamy swój kąt, do którego może zawitać każdy, kto potrzebuje pomocy. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się pani prezydent Agacie Fisz oraz wydziałowi infrastruktury chełmskiego magistratu, bez których to przedsięwzięcie by się nie udało – mówi Beata Adamczyk, prezes stowarzyszenia.
Lokal przy ul. Młodowskiej 16 w Chełmie to nie tylko miejsce dla tych, którzy potrzebują pomocy, ale także dla tych, którzy chcą ją nieść. – Każdy może przynieść do nas rzeczy, które są mu już niepotrzebne, a które mogłyby jeszcze długo posłużyć innym. Będzie można u nas także, w zamian za dobrowolne datki, nabyć przedmioty, których próżno szukać w sklepach czy antykwariatach. Planujemy tu także organizować kiermasze. Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem! Dlatego nie zabraknie też kącika dla dzieci i miejsca, gdzie będzie można wypić kawę i porozmawiać – dodaje prezes.
Osoby, które odwiedzą lokal w najbliższych tygodniach, pomogą Tuśce – dziewczynie dotkniętej trudną chorobą immunologiczną, w wyniku której straciła włosy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup peruki dla niej. (mg)