Nie strzelili rzutu karnego…

Jeden punkt zdobyli juniorzy starsi Chełmianki w spotkaniu I Ligi Wojewódzkiej Grupy A z Górnikiem Łęczna na jego terenie. Zespół trenera Jana Konojackiego mógł przywieźć trzy punkty, ale przy stanie 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Wójcicki. Mimo to, Chełmianka pozostała liderem tabeli.


Na dziesięć dotąd rozegranych spotkań juniorzy starsi Chełmianki odnieśli siedem zwycięstw, zanotowali dwa remisy i doznali jednej porażki. W Łęcznej podopieczni Jana Konojackiego nie zagrali dobrego meczu. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z trzech czołowych zawodników: Kamila Leśniaka, Jakuba Jodłowskiego i Macieja Olszaka. – Ocena tego meczu zarówno na gorąco jak i na chłodno jest taka sama. To był nasz najsłabszy występ w wykonaniu całego zespołu w tym sezonie – mówił po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec drużyny Chełmianki.

– Nie możemy pozwolić sobie na takie dysproporcje w grze całego zespołu. Jesteśmy liderem rozgrywek i za każdym razem musimy to udowadniać. Wyraźnie akcentować, że to miejsce, na którym znajdujemy się, nie jest dziełem przypadku – podkreśla Konojacki. – Jest jednak pozytyw z tego spotkania. Mianowicie to, że doprowadziliśmy do remisu, a przy większej koncentracji i pewności siebie, kiedy to przy stanie 1:1 sędzia za faul w polu karnym na Dawidzie Lewkowiczu podyktował jedenastkę, mogliśmy do domu wracać w lepszych nastrojach – dodaje szkoleniowiec.

Z jedenastu metrów, pod nieobecność etatowego egzekutora karnych Olszaka, uderzał Paweł Wójcicki. Trafił w środek bramki, prosto w bramkarza, który odbił piłkę. – Musimy szybko pozbierać się i w kolejnym meczu potwierdzić, że to co stało się w Łęcznej, było tylko wypadkiem przy pracy – twierdzi Jan Konojacki.

W 11. kolejce juniorzy starsi Chełmianki, którzy walczą o awans do ligi makroregionalnej, zmierzą się na wyjeździe z Lublinianką. Mecz w sobotę 19 bm.

GÓRNIK ŁĘCZNA – ChKS CHEŁMIANKA 1:1 (1:0)

Bramkę dla Chełmianki strzelił Krzysztof Haponiuk w 65 min.

ChKS: Wojtiuk – Jabłoński (76 Krzyżanowski), Guz, Salewski (46 Haponiuk), Zalewski, Rak, Krawiec, Rzepecki, Wójcicki, Adamski (82 Dzierba), Dąbrowski (37 Lewkowicz).

Wyniki innych meczów 10. kolejki: Avia Świdnik – Lublinianka Lublin 2:1, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Orlęta Radzyń Podlaski 3:4, Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 0:4. (r)

Tabela
1. CHEŁMIANKA 10 23 20-10
2. Avia 10 19 28-22
3. Orlęta 9 19 25-14
4. Motor 10 16 23-18
5. Tomasovia 10 12 16-18
6. Lublinianka 10 11 14-17
7. Górnik 10 7 13-18
8. Podlasie 9 4 6-28

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here