Nie tylko mamom bliżej po pigułki

Nowa apteka powstała dzięki wsparciu finansowemu miasta, a jej uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson

W miniony wtorek oficjalnie otwarto nową aptekę w świdnickim szpitalu. Powstała na parterze. W pomieszczeniach po starej aptece, na IV piętrze, będzie nowoczesna porodówka.


– Powstanie nowej apteki było możliwe dzięki projektowi „Bezpieczna mama” finansowanemu przez Gminę Świdnik. Zakończyliśmy właśnie jego I etap. Uzyskaliśmy znaczące dofinansowanie z budżetu miasta, w wysokości 600 tys. zł. Wkład szpitala w budowę pomieszczeń wyniósł 38 370 zł i w wyposażenie apteki – 63 716 zł – wylicza Jacek Kamiński, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świdniku.

Szef szpitala w II etapie projektu „Bezpieczna mama” chce przebudować pomieszczenia po starej aptece na nowoczesną porodówkę . – Mam nadzieję, że uda się to do końca bieżącego roku. W III etapie projektu zakładamy modernizację starej porodówki, stworzenie tam nowoczesnego zaplecza. Samorząd świdnicki bardzo nas wspiera finansowo. Na cały projekt „Bezpieczna mama” przeznaczono dofinansowanie w kwocie 2 mln zł – dodaje dyr. Kamiński.

To nie jedyne dofinansowanie szpitala przez Miasto Świdnik. Od początku pandemii samorząd przekazał lecznicy w ramach walki z Covid-19 środki w wysokości ok. 4 mln zł. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here