Nie wszystkim po drodze

Od niedawna w gminie Kamień funkcjonuje tylko jeden punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Strachosławiu. Niektórym bardziej odpowiadało poprzednie rozwiązanie.

– Wcześniej mieliśmy punkty odbioru przy pięciu świetlicach wiejskich, a teraz nie wszystkim jest po drodze na jeden PSZOK w Strachosławiu – mówi jeden z mieszkańców gminy Kamień. – Niektórzy muszą transportować odpady z drugiego końca gminy.
Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, mówi, że jeden PSZOK to konieczność.
– Radni podjęli tę decyzję, mając na uwadze drastyczny wzrost ilości odpadów dostarczanych do punktów PSZOK, co w konsekwencji przyczyniło się do wzrostu cen odbioru śmieci – mówi wójt Stocki.

– Wcześniej odpady zwożone do pięciu punktów nie były monitorowane. Często przywozili je mieszkańcy spoza gminy Kamień i trafiały tam rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Poza tym po zbiórce były sygnały od mieszkańców o stłuczonym szkle czy rozlanym płynie pozostawionym w trawie pod świetlicą.

Teren obecnego PSZOK-u jest odgrodzony, w nocy oświetlony, monitorowany, w godzinach odbioru przebywa tam pracownik, który prowadzi ewidencję, kto przywozi i co jest przywożone. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here