Nie wszystko zależy od Arki…

ARKA/TEMPO CHEŁM – LOTNIK ŁĘCZYCA 3:0 (25:20, 25:13, 25:11)

ARKA/TEMPO: Misztal, Czarnecki, Giza, Krikun, Kędra, Wacek oraz Cabaj jako libero. Na zmiany wchodzili: Czado, Brożyniak i Durski (libero).

Tylko w pierwszym secie zespół Lotnika postraszył siatkarzy Arki i postawił opór. Mimo to gospodarze wygrali do 20. – Mecz rozegraliśmy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie nie mamy okazji trenować, w dodatku jest w niej problem z oświetleniem i potrzebowaliśmy czasu, by przyzwyczaić się do warunków – opowiada Sławomir Czarnecki, trener Arki/Tempo. – Zespoły, z którymi ostatnio gramy, wiedzą, że jesteśmy zdecydowanym faworytem i wygranie choćby jednego seta jest dla nich sporym osiągnięciem. Na szczęście tę pierwszą partię udało się nam rozstrzygnąć na swoją korzyść, a w dwóch kolejnych setach niepodzielnie panowaliśmy na boisku.

W zespole Arki/Tempo bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka. Serwisy Błażeja Czarneckiego, Olega Krikuna i Kacpra Kędry siały popłoch w szeregach rywala. – W zasadzie szybko odebraliśmy przeciwnikowi ochotę do gry. Naszym celem na ten mecz była wygrana 3:0 i to osiągnęliśmy. Nie wszystko jednak od nas zależy. Wszyscy wiemy, że mamy straconego jednego seta więcej od Sparty Grodzisk Mazowiecki, z którą rywalizujemy o drugie miejsce. Przeciwnik za tydzień gra zaległy mecz z groźnym MOS Wola Warszawa i liczymy na to, że stołeczna drużyna postawi się i coś ugra. Przynajmniej seta, może dwa. Sparta w dwóch ostatnich meczach zmierzy się z kolei z o wiele słabszymi drużynami, bo z Bzurą i Huraganem, zatem nie powinna w nich stracić seta. My natomiast mamy jeszcze dwa mecze do rozegrania, z Bzurą u siebie i KKS w Kozienicach. Oba musimy wygrać do zera i czekać na rozwój wypadków. Dziś można powiedzieć, że szkoda straconego seta w konfrontacji z Centrum Augustów, bo gdybyśmy tamten mecz wygrali do zera, nasza sytuacja byłaby bardziej komfortowa – dodaje trener Czarnecki.

W najbliższą sobotę 26 marca Arka/Tempo zagra u siebie mecz awansem z Bzurą Ozorków. Początek spotkania o godz. 18.00 w sali gimnastycznej SP nr 5.

Wyniki pozostałych spotkań: Metro Warszawa – Centrum Augustów 3:0 (25:14, 25:18, 25:20), Camper Wyszków – Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski 3:0 (25:21, 25:19, 25:17), Sparta Grodzisk Mazowiecki – KKS Enea Kozienice 3:0 (25:14, 25:22, 25:22), Huragan Wołomin – Bzura Ozorków 3:0 (25:20, 25:23, 25:17), BAS Białystok – MOS Wola Warszawa mecz zakończył się pod zamknięciu tego numeru NT. (d)