Nie wyhamował

Ford wjechał w tył skręcającego golfa. Karetki pogotowia przewiozły 3 osoby do szpitala – dwójkę do Chełma, a 16-latka do lubelskiej kliniki.

(7 sierpnia) Niedzielny wypadek na krajowej „dwunastce”. Około godz. 10, na wysokości Chojna Nowego, zderzyły się dwa samochody.
Trwa ustalanie szczegółów okoliczności wypadku. Wstępnie wiadomo, że jadący od Chełma Volkswagen Golf na ukraińskich numerach rejestracyjnych chciał skręcić w lewo. W tym momencie w tył samochodu wjechał z impetem Ford Transit. Jak mówili świadkowie zdarzenia, auto chciało wyprzedzać VW – kierowca najwyraźniej sądził, że Ukrainiec zjedzie mu z drogi.
Fordem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Mieli jechać do pracy za granicę. Kierowca i pasażer nie odnieśli większych obrażeń. Zostali przewiezieni do chełmskiego szpitala i zwolnieni do domu zaraz po badaniach. Mniej szczęścia miał 16-letni pasażer golfa. Autem jechała 3-osobowa rodzina z Ukrainy (ojciec i dwóch synów). Po przyjeździe na miejsce ratowników medycznych, zapadła decyzja o natychmiastowym przetransportowaniu rannego chłopca do lubelskiego szpitala. (pc, fot. lublin 112)