Nie zostawiajmy seniorów samych sobie!

Bank Pomocy Społecznej w powiecie krasnostawskim to odpowiedź na pandemię koronawirusa i wzrastającą liczbę osób chorych na COVID-19. Wirus największe zagrożenie stanowi dla osób starszych i to właśnie z myślą o nich starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk uruchomił taką inicjatywę.


– Osobom starszym i niepełnosprawnym wolontariusze będą robić bieżące zakupy i dostarczać posiłki. Serdecznie dziękujemy tym mieszkańcom, którzy z własnej inicjatywy wspierają swoich starszych, często samotnych sąsiadów. Pragniemy pomóc wszystkim, którzy potrzebują wsparcia, a jednocześnie czekamy na wolontariuszy, którzy razem z nami zrealizują tę szlachetną inicjatywę – mówi Tomasz Kliszcz ze starostwa w Krasnymstawie. Numer telefonu do Banku Pomocy Społecznej (od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:30 do 15.30) to: 82 576 72 97.

Ponadto informujemy o wprowadzeniu dyżurów psychologów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 16:00 pod numerem telefonu 82 576 36 08. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here