Nie żyje były proboszcz

W wieku 71 lat zmarł ksiądz Wiktor Łopuch. Przez blisko 19 lat był proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowie. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, był zakażony koronawirusem.

Ksiądz Wiktor Łopuch do Pawłowa przyjechał w sierpniu 2000 roku, po śmierci dotychczasowego proboszcza księdza Zygmunta Szafrana. Do końca czerwca 2019 roku był proboszczem miejscowej parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. 1 lipca minionego roku przeszedł na emeryturę. Nowym proboszczem został ksiądz Andrzej Kołodziejski.

Wiktor Łopuch święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1976 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach w Milejowie, Chodlu, Tyszowcach, Puławach i dwóch w Lublinie. W 1985 roku został proboszczem parafii Maryi Matki Bożej w Jawidzu-Rokitnie, gdzie spędził 15 lat. Ksiądz Łopuch był kanonikiem gremialnym Kapituły Chełmskiej oraz kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej i Kapituły Zamojskiej.

W ostatnich dniach listopada ze względu na zły stan zdrowia ksiądz Łopuch trafił do chełmskiego szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować mu życia. Zmarł w niedzielę 29 listopada o 20.30. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, były proboszcz parafii w Pawłowie był zakażony koronawirusem. Osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte obowiązkową kwarantanną.

Pogrzeb księdza Wiktora Łopucha odbędzie się w najbliższą środę 9 grudnia. Msza zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Pawłowie. Ciało spocznie na miejscowym cmentarzu. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here