Nie żyje dwóch kolejnych księży

6 listopada 2021 r. zapisze się jako tragiczna data dla wiernych z powiatu krasnostawskiego. Tego dnia zmarło dwóch księży – Zbigniew Kulik z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej oraz Juliusz Iracki – były proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie.

6 listopada w wieku 61 lat zmarł ks. Zbigniew Kulik, urodzony 15 września 1960 r. w Łaszczowie (diecezja zamojsko-lubaczowska). Święcenia prezbiteratu przyjął 22 grudnia 1984 r. w Lublinie. Ostatnio był rezydentem przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej. Wiadomo, że chorował na covid 19. Krasnostawski sanepid wydał nawet komunikat do wiernych, którzy w dniach 24 i 28 października brali udział w mszach świętych w kościele w Siennicy Nadolnej.

6 listopada odszedł też ks. Juliusz Iracki, kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej, urodzony 20 maja 1948 r. w Podolu (parafia Bełżyce). Święcenia prezbiteratu przyjął 15 czerwca 1972 r. w Lublinie. Do 2018 r. był proboszczem parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kraśniczynie. Ostatnio emeryt, rezydent przy parafii pw. Świętej Rodziny w Puławach. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here