Nie żyje ksiądz Piotr Kimak

Tuż przed północą 9 listopada w krasnostawskim szpitalu zmarł ks. prał. Piotr Kimak, były proboszcz parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

Ks. Piotr Kimak urodził się 30 kwietnia 1931 r. w Obroczy. Od 1939 r. mieszkał w Potoczku (parafia Krasnobród). Do szkoły podstawowej uczęszczał w Potoczku i Suchowoli. Liceum im. Jana Zamoyskiego w Zamościu ukończył w 1951 r. W tymże roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 grudnia 1956 r. z rąk biskupa Piotra Kałwy.

Jako wikariusz pracował w parafiach w Markuszowie, Łabuniach, Hrubieszowie i Szczebrzeszynie. W 1969 r. został proboszczem w Targowisku, a w 1970 r. proboszczem i dziekanem w Turobinie. Od 1975 do 2001 r. pełnił obowiązki proboszcza i dziekana w parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. W 2001 r. przeszedł na emeryturę. Ks. Piotr Kimak otrzymał godność Prałata Honorowego

Jego Świątobliwości, był kanonikiem seniorem gremialnym Kapituły Chełmskiej, ojcem duchownym kapłanów archidiecezji, kapelanem Związku Żołnierzy AK, laureatem Złotych Karpi – nagrody przyznawanej osobom zasłużonym dla Krasnegostawu. (kg)