Nie żyje szefowa Klubu Seniora

Alina i Mieczysław Banachowie

19 stycznia odeszła Alina Banach – przewodnicząca Klubu Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury. Niespełna miesiąc temu zmarł jej mąż Mieczysław Banach, wieloletni członek Klubu Seniora i Zespołu Śpiewaczego „Biesiada”.

Alina Banach od kilkunastu lat związana była z Krasnostawskim Domem Kultury, w którym aktywnie działała w Klubie Seniora – przewodniczyła mu od 2015 roku. Była także kierownikiem Zespołu Śpiewaczego „Biesiada” oraz członkiem Rady Seniorów Miasta Krasnystaw. Pod jej przewodnictwem Klub Seniora stał się prężnie działającą organizacją skupiającą prawie 70 osób. Seniorzy regularnie spotykali się na kawie i ciastku oraz organizowali bale, na które przyjeżdżały zaprzyjaźnione Kluby m.in. ze Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Józefowa czy Zamościa.

– Często podróżowali, brali udział w akcjach charytatywnych i byli stale obecni w życiu kulturalnym i społecznym Krasnegostawu. Państwo Banachowie byli wspaniałymi i otwartymi ludźmi. Dali się poznać jako prawdziwi społecznicy, aktywnie działający na rzecz krasnostawskich seniorów. Ich śmierć jest ogromną stratą nie tylko dla Krasnostawskiego Domu Kultury, ale przede wszystkim dla całego Krasnegostawu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci – mówi Damian Kozyrski, dyrektor KDK. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here