Niebezpieczna zmiana pasa

Tak zmieniała pas ruchu, że wbiła się w ciągnik rolniczy i jazdę zakończyła w przydrożnym rowie. Chwile grozy miały miejsce na krajowej „siedemnastce” w Łopienniku Nadrzecznym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 16 listopada, po 8.00. – Jak wynika z ustaleń mundurowych, 19-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny, kierująca Volvo, podczas zmiany pasa ruchu nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się z przyczepą ciągnika rolniczego marki Renault, a następnie wjechała do rowu – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Kobieta trafiła do szpitala na szczegółowe badania, ale na szczęście okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń. Ciągnikiem kierował 55-latek z gminy Fajsławice, jemu też nic się nie stało. Oboje kierujący byli trzeźwi. – Jeden pas ruchu w kierunku Krasnegostawu był zablokowany przez kilka godzin. Kierująca Volvo została ukarana mandatem oraz sześcioma punktami karnymi – dodaje Babicz. W zabezpieczeniu miejsca kolizji pomagali m.in. strażacy z OSP w Krzywem. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here