Niebezpiecznie na ekspresówce

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło na trasie ekspresowej S 12/17 między Świdnikiem a Piaskami. Tym razem we wtorek 17 kwietnia na obwodnicy Piask ciężarówka zderzyła się z autem osobowym.


Na miejscu policjanci ustalili, że do zderzenia doszło podczas wyprzedzania. Kierowca forda podjął ten manewr i kiedy wyprzedzał tira w ciężarówce pękła opona w następstwie czego kierowca stracił panowanie nad autem i zepchnął forda na barierki rozdzielające pasy drogowe. Kierowca osobówki, 51-letni świdniczanin, został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Za kierownicą tira siedział 58-letni obywatel Ukrainy. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W miejscu zdarzenia przez kilkadziesiąt minut ruch odbywał się jednym pasem.

Tym razem zawinił sprzęt, ale na ekspresówce Lublin – Świdnik – Piaski nie ma tygodnia, a w zasadzie dnia, bez kolizji, do których dochodzi z winy kierowców, którzy najczęściej wykonują manewr wyprzedzania, nie patrząc w lusterka bądź nie zachowują należytej odległości, a pędząc z dużą prędkością, nie są w stanie w porę wyhamować. (w)