Niebezpiecznie nawet na pasach

Do groźnej sytuacji doszło na przejściu dla pieszych w gminie Gorzków. Kierująca Audi potrąciła pieszą na pasach. – Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 listopada) ok. 18:00 w miejscowości Gorzków Osada. Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latka kierująca samochodem marki Audi, nie zachowała szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i potrąciła 47-latkę, która akurat przechodziła po pasach. – Na szczęście mieszkanka gminy Gorzków nie odniosła poważnych obrażeń – informuje Jolanta Babicz. Policjanci nałożyli na 29-latkę wysoki mandat. Kobietę ukarano też sześcioma punktami karnymi.

– Apelujemy zarówno do kierujących, jak i do pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności zawsze wtedy, kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych. Pamiętajmy także o zakładaniu elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym. Zdecydowanie wpłynie to na nasze bezpieczeństwo i zwiększy naszą widoczność dla kierujących pojazdami. Bierzmy pod uwagę fakt, iż jesienna aura już w pełni i dość wcześnie robi się ciemno – przypomina rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here