Niebezpieczny azbest na parkingu

O wielkich workach wypełnionych azbestem, zalegających na parkingu w Siennicy Nadolnej, zawiadomiła nas Czytelniczka. Gdy o sprawie poinformowaliśmy Urząd Gminy Krasnystaw, niebezpieczne składowisko zostało zlikwidowane.

– Na terenie gminy Krasnystaw, na parkingu w Siennicy Nadolnej, naprzeciwko stacji Orlen, znajduje się nielegalne składowisko azbestu – napisała do nas w połowie ubiegłego tygodnia Czytelniczka z gminy Krasnystaw. – Azbest popakowany jest w budowlane worki. Poniewierające się dokoła kawałki eternitu nie są zabezpieczone i stanowią zagrożenie dla mieszkańców – dodaje.

Kobieta podkreśla, że zgodnie z ustawą o odpadach z 27 lipca 2001, odpady takie jak azbest należy deponować na składowiskach odpadów niebezpiecznych, przeznaczonych wyłącznie do tego celu lub na wydzielonych częściach takich składowisk. – Wolno również składować odpady wyrobów azbestowo-cementowych na wydzielonych częściach składowisk odpadów przemysłowych lub komunalnych pod warunkiem, że spełnione tam będą warunki techniczne do bezpiecznego ich składowania. Proszę o pilną interwencję – napisała kobieta.

O sprawie od razu poinformowaliśmy urząd gminy Krasnystaw. Dzień później nielegalnego składowiska już nie było. – Wczoraj nasi pracownicy byli na parkingu sprawdzić tą sytuację. Otrzymałem informację, iż eternitu już nie było na przedmiotowym miejscu – napisał do nas w ubiegły czwartek Dariusz Harmas z gminy Krasnystaw. Kto porzucił azbest w Siennicy Nadolnej, nie wiadomo. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here