Niebiescy mikołaje

Przed Urzędem Miasta Świdnik stanęła nietypowa choinka. Nietypowa, bo zamiast bombek jest ubrana w odblaski. Policjanci zachęcają, by je zdejmować i robić z nich użytek.

Choinka, która stanęła przed ratuszem to część akcji „Bądź bezpieczny – odblaski ratują życie”. Stoją za nią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku oraz Urząd Miasta Świdnik. W przystrajanie drzewka zaangażował się I zastępca komendanta powiatowego w Świdniku, dzielnicowi, specjalista ds. nieletnich, zastępca burmistrza oraz urzędnicy. Choinkę podarowało Nadleśnictwo Świdnik, a pracownicy Pegimeku zajęli się transportem i ustawieniem drzewka.

– Każdy kto chce, może się „poczęstować” odblaskiem z choinki – mówi asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku. – Miłym gestem będzie, jeżeli w miejsce zabranego odblasku powiesi się świąteczną ozdobę.

Policjanci przypominają, że noszenie po zmroku przez pieszych odblasków jest niezmiernie ważne, a w terenie niezabudowanym obowiązkowe pod groźbą mandatu w wysokości do 500 zł. (w)