Niebieski kontener pełen kuchennych inspiracji

Niebieski kontener, w którym wykorzystano odpowiednio dobrane meble, sprzęt AGD i elementy wyposażenia z IKEA, zostanie na placu przed CSK do końca wakacji

W sobotę na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie pojawił się niebieski kontener IKEA. W środku był pełen… kuchennych inspiracji.


To kontynuacja akcji Przystanek Kuchnia, w ramach której w ubiegłym roku IKEA odwiedziła aż 12 miast w województwie lubelskim. Idea pozostała ta sama – każdy może skorzystać z darmowego spotkania z ekspertem, który dobierze odpowiednie rozwiązania i pomoże przygotować projekt. Ze względu na aktualną sytuację związaną z zachowaniem bezpieczeństwa, akcja ograniczyła się tylko do Lublina i zmieniła formę – spotkania umawiane są w sklepie IKEA w Lublinie, a nie bezpośrednio w kontenerze.

– Kuchnia to serce domu. To miejsce, w którym spędzamy dużo czasu – gromadzimy się przy wspólnym stole, gotujemy, a często przyjmujemy też znajomych. Dlatego, ta przestrzeń powinna być pełna funkcjonalnych rozwiązań, ale także zaaranżowana tak, abyśmy czuli się w niej komfortowo i swobodnie. Podczas spotkań nasi eksperci pomogą opracować projekt idealnej kuchni – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

W tym roku spotkania z projektantami będą odbywały się bezpośrednio w sklepie IKEA w Lublinie, a nie w kontenerze. Aby skorzystać z konsultacji z projektantem IKEA, trzeba wcześniej umówić się na konkretną godzinę. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.planowaniekuchni.ikea.pl.

Ważne, aby na umówione spotkanie przyjść z przygotowanym wcześniej zarysem kuchni i wymiarami pomieszczenia – może to być własnoręczny rysunek zrobiony na kartce, na którym zaznaczone będą drzwi, okna i przykładowe rozmieszczenie mebli lub wstępny projekt stworzonym w planerze IKEA. Dzięki temu projektant będzie mógł dokładnie dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

Niebieski kontener, w którym wykorzystano odpowiednio dobrane meble, sprzęt AGD i elementy wyposażenia z IKEA, zostanie na placu przed CSK do końca wakacji. Ma być to inspiracja i dowód na to, że nawet małe lub niestandardowe przestrzenie można urządzić tak, aby spełniały swoje praktyczne funkcje i były przytulne.

Na placu przed CSK można zobaczyć, że nawet małe lub niestandardowe przestrzenie można urządzić tak, aby spełniały swoje praktyczne funkcje