Niech dobroć powróci

Pani Gertruda potrzebuje naszej pomocy

Wspaniała mama, świetny pedagog, oddana przyjaciółka. Zazwyczaj to ona służy pomocą i wsparciem, ale teraz sama tego wsparcia potrzebuje. Mowa o pani Gertrudzie, pracującej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku. 43-letnia kobieta, matka trójki dzieci, od pół roku dzielnie walczy ze złośliwym nowotworem piersi. By go pokonać potrzebuje naszej pomocy.


– Są tacy ludzie, których zawsze możesz zapytać o radę i poprosić o pomoc, a oni nigdy nie odmówią. Są tacy ludzie, którzy serce mają na dłoni – nigdy nie proszą o nic dla siebie, zawsze są dla innych. Taka właśnie jest Greta (tak nazywają ją znajomi i przyjaciele), świetny pedagog, niezawodna przyjaciółka i najwspanialsza mama, jaką znam. I właśnie ją, naszą Gretę dopadł rak… W takich chwilach wydaje nam się, że nie ma sprawiedliwości na świecie.

Osoby takie jak Greta powinny żyć wiecznie, a przynajmniej 100 lat – przecież ona nigdy nie zrobiła nic złego… Wrażliwa na problemy innych, zawsze spieszyła z pomocą. Dziś takiej pomocy potrzebuje sama… Kiedy w czerwcu tego roku usłyszała diagnozę, jej świat się zatrzymał. Nowotwór złośliwy piersi z przerzutami do węzłów chłonnych wdarł się do jej życia bez żadnego ostrzeżenia – pisze o pani Grecie jej przyjaciółka, która za pomocą portalu Siepomaga.pl zorganizowała zbiórkę funduszy na jej leczenie.

Pani Gertruda Stryjecka-Łata ma dopiero 43 lata. Razem z mężem wychowuje trójkę dzieci. Jest zdeterminowana, by walczyć z chorobą i szuka każdego sposobu, który da choć cień nadziei na odzyskanie zdrowia i ocalenie życia. Przyjmuje chemioterapię, zmieniła dietę, na taką która wspiera walkę z nowotworem, przyjmuje suplementy, wspiera organizm zabiegami tlenoterapii.

Niebawem ma rozpocząć radioterapię i rehabilitację. Walka z nowotworem pochłania nie tylko wiele siły, ale i pieniędzy, stąd internetowa zbiórka. Wesprzeć panią Gretę można na stronie www.siepomaga.pl/greta przekazując dowolną kwotę na jej leczenie. Zbiórka potrwa do pierwszego marca.

– Greta wiele już wycierpiała, a wciąż jest na początku swojej drogi… I chociaż brakuje siły, pieniędzy, to nigdy nie zabrakło nadziei. Dlatego dziś, pełni nadziei prosimy – pomóż nam – apelują bliscy pani Grety.

Pomóc można także przekazując 1 proc. podatku – KRS 0000396361, cel szczegółowy 0098079 Gertruda oraz przynosząc plastikowe nakrętki do SOSW w Świdniku przy ul. Norwida 4. (w)