Niedźwiadek drugi na Podhalu

Chłopcy z Niedźwiadka Chełm, rocznik 2009, zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Podhale Cup, rozegranym w Zakopanem i Nowym Targu.


W turnieju wzięło udział 15 drużyn. W pierwszym dniu rywalizacja toczyła się w trzech grupach. W każdej zagrało po 5 zespołów. Do finału A (Grupa Złota) awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W eliminacjach podopieczni Karola Skubisza sprawili miłą niespodziankę i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Niedźwiadek Chełm pokonał 3:1 Ceramikę Opoczno, zremisował 0:0 z Soccer Świebodzice, pokonał 4:2 Chruślice Nowy Sącz i zremisował 1:1 z MKS Sucha Beskidzka. Chełmska drużyna zdobyła w sumie 8 pkt.

W fazie finałowej Niedźwiadek również pokazał się z bardzo dobrej strony. Pokonał 1:0 Skrę Częstochowa, po bardzo zaciętym spotkaniu przegrał 0:1 z Podhalem Nowy Targ, wygrał 1:0 z Górnikiem Łęczna i zwyciężył 4:2 Rabę Dobczyce. Ostatecznie piłkarze Niedźwiadka Chełm zostali sklasyfikowani na drugim miejscu. Niedźwiadek grał w następującym składzie: Mateusz Tulikowski, Antoni Oszwa, Oliwier Dynysiuk, Maksymilian Kloc, Alan Lipski, Dominik Psuja, Patryk Cichosz, Mateusz Mamełko, Antoni Rakowski, Igor Zając, Dorian Mataczyński, Krystian Sołtys, Dawid Szymczak, Marcel Dziewa.

– Jesteśmy zadowoleni z tego turnieju, zaprezentowaliśmy naprawdę dobry poziom, co zauważyli inni uczestnicy zmagań. Graliśmy na otwartym boisku i wszyscy byli zdziwieni, że tak dobrze poradziliśmy sobie, trenując tylko w hali. Inne zespoły na pewno mają lepsze warunki do przygotowań, jednak pokazaliśmy, że potrafimy rywalizować z drużynami z całej Polski jak równy z równym, a nawet lepiej. Moi zawodnicy zasłużyli na słowa uznania, bo dali z siebie wszystko – powiedział po przyjeździe z turnieju trener chełmskiego zespołu, Karol Skubisz.

Wyjazd na Podhale w całości sfinansowali rodzice zawodników. Koszty nie były małe, bo zespół musiał mieć też zapewnione noclegi. – Dla tej grupy był to mimo wszystko ważny sprawdzian, chłopcy mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych klubów. Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie. Na nich zawsze możemy liczyć – mówi Anatol Obuch, wiceprezes UKS Niedźwiadek. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here