Niedźwiadek mistrzem jesieni

Zespół Niedźwiadka Chełm z rocznika 2009 prowadzi po rundzie jesiennej Ligi wojewódzkiej młodzików młodszych. Zwyciężył w 10 spotkaniach, przegrał tylko raz. Drużyna trenera Skubisza zgromadziła aż 30 punktów.

Wyniki, jakie uzyskali podopieczni Karola Skubisza w pierwszej rundzie rywalizacji w I lidzie wojewódzkiej młodzików młodszych napawają optymizmem. Zaledwie 11-leni zawodnicy Niedźwiadka potrafili pokonać swoim rówieśników z Lublina, Zamościa, Łęcznej czy Świdnika. Przegrali tylko raz, z TOP 54 Biała Podlaska 2:6. W pozostałych meczach wygrywali: 12:0 z Avią Świdnik, 6:2 z Lublinianką, 4:2 z BKS Lublin, 2:1 z Orlętami Łuków, 2:0 z Górnikiem Łęczna, 5:0 z MOSiRem Lubartów, 6:4 z Motorem Lublin, 3:0 z Orlętami Radzyń Podlaski, 3:1 z Hetmanem Zamość i 2:0 z Wisłą Puławy.

– Z postawy moich zawodników jestem bardzo zadowolony – mówi Karol Skubisz, trener Niedźwiadka rocznik 2009. – Nie byliśmy faworytem ligi, ale determinacja i zaangażowanie w każdym meczu przyniosły nam naprawdę bardzo dobre wyniki. Nie każdy mecz układał po naszej myśli. Na przykład w starciu z faworytem Motorem Lublin, po 20 minutach przegrywaliśmy 1:4, ale moi chłopcy nie poddali się i mecz zakończył się wynikiem 6:4. To było nasze najlepsze spotkanie w tej rundzie. Przed nami jeszcze dużo pracy, nie spoczywamy na laurach – podkreśla Skubisz.

Chłopcy z rocznika 2009 bez wątpienia mają talent, ale też chcą pracować. Wiedzą, że bez systematycznych treningów, nie byliby w stanie osiągnąć tak dobrych wyników. Są przykładem dla młodszych roczników, że ciężka praca na zajęciach musi przynieść efekty. Całej drużynie, trenerowi, ale także rodzicom utalentowanych zawodników, którzy pilnują, aby ich pociechy regularnie trenowali, należą się gromkie brawa. Niedźwiadek jesienią grał w składzie: Mateusz Tulikowski, Oliwier Dynysiuk, Maciej Kuś, Konrad Skoczylas, Antoni Oszwa, Alan Lipski, Patryk Cichosz, Marcel Dziewa, Dominik Psuja, Maksymilian Kloc, Krystian Sołtys, Dorian Mataczyński, Antoni Rakowski, Igor Zając, Krzysztof Sajuk, Kordian Krawczuk i Dawid Szymczak. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here