Niedźwiadek wygrał „Mundial”

W Lublinie odbył się „Lubelski Młodzieżowy Mundial 2019”, w którym wystąpiło 8 drużyn klubowych z województwa lubelskiego (chłopcy urodzeni w 2009 roku). Turniej został zorganizowany jako miniaturowa formuła meczów mistrzostw świata do lat 20, zaplanowanych na maj i czerwiec w Polsce.


Drużyny wystąpiły pod nazwami reprezentacji narodowych grup A i C, które swoje mecze będą rozgrywać w Lublinie i w Łodzi. UKS Niedźwiadek Chełm wylosował reprezentację Polski i w biało-czerwonych barwach występował w turnieju, w którym nie poniósł żadnej porażki i ostatecznie zajął pierwsze miejsce. Organizatorem turnieju był Lubelski Związek Piłki Nożnej pod patronatem marszałka województwa lubelskiego.

W eliminacjach grupowych Niedźwiadek pokonał TOP 54 Biała Podlaska (Senegal) 4:3, BKS Lublin (Kolumbia) 2:0 i Widok Lublin (Tahiti) 1:0. W półfinale chełmska drużyna, grająca w biało-czerwonych barwach, zwyciężyła AF Głusk (Nową Zelandię) 4:3, natomiast w finale pokonała Motor Lublin (Urugwaj) w rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Alan Lipski, a wyróżnienie otrzymał także Oliwier Dynysiuk. UKS Niedźwiadek wystąpił w składzie: Mateusz Tulikowski, Antoni Oszwa, Oliwier Dynysiuk, Maciej Kuś, Alan Lipski, Dominik Psuja, Maksymilian Kloc, Marcel Dziewa, Konrad Skoczylas, Krystian Sołtys, Patryk Cichosz. Trener drużyny jest Karol Skubisz. (r)