Niemcy i Holendrzy w Tarnogórze

SP w Tarnogórze Kolonii odwiedzili przedstawiciele niemieckiej fundacji Bildungswerk Stanisław Hantz z Kassel zajmującej się organizowaniem seminariów, odczytów, wyjazdów do byłych obozów koncentracyjnych i obozów zagłady.

Jakiś czas temu SP w Tarnogórze Kolonii podjęła współpracę z niemiecką fundacją Bildungswerk Stanisław Hantz z Kassel. W efekcie, w połowie października, placówkę odwiedziła pięćdziesięcioosobowa grupa turystów z Holandii i Niemiec zainteresowanych historią II wojny światowej i losami ludności żydowskiej. W szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „Gmina Izbica w czasach II wojny światowej” i wręczenie nagród ufundowanych przez fundację Bildungswerk.

Konkurs poświęcony był pamięci historyka – badacza dziejów Lubelszczyzny Roberta Kuwałka, który zmarł w 2014 roku w wieku 47 lat. Organizatorzy zaproponowali trzy kategorie konkursowe: historyczną, plastyczną i literacką. Oto wyniki: kat. prac historycznych – 1. Oliwia Cieślak, 2. Gabriela Harasim, 3. Monika Dubaj, kat. literacka – 1. Wiktor Pawlak, 2. Sylwia Rosolińska, 3. Jakub Kowalski, kat. plastyczna – 1. Jakub Kowalski, 2. Karolina Rosolińska, 3. Gabriela Harasim.

Nagrodzeni otrzymali karty podarunkowe, ponadto fundacja zorganizowała dla dzieci wycieczkę do Państwowego Muzeum na Majdanku. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here