Niemoc naprawcza

Zapadnięta kostka wciąż czeka na naprawę

Pół roku temu radny Marcin Magier dopominał się naprawy nawierzchni ul. Brzozowej, gdzie przy studzience kanalizacyjnej zapadła się kostka brukowa. Zgodnie z deklaracjami, prace miały zostać wykonane jeszcze w wakacje, lecz jak dotąd nic się nie zmieniło.

W maju br. radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza) zwrócił się do Ratusza o naprawę nawierzchni ul. Brzozowej. Przy jedynej ze studzienek kanalizacyjnych zapadła się kostka brukowa, najprawdopodobniej na skutek podmycia przez wody deszczowe, co utrudnia mieszkańcom okolicznych posesji korzystanie z ulicy. Odnosząc się do wniosku radnego, Urząd Miasta informował, że prace zostaną przeprowadzone przed końcem lipca br. Mimo tego nie zostały, więc radny w ostatniej interpelacji postanowił przypomnieć o nich urzędnikom.

– Z relacji mieszkańców okolicznych nieruchomości wynika, że prace wciąż nie zostały wykonane (…). W związku z powyższym, ponownie zwracam się z wnioskiem o przeprowadzenie możliwie pilną naprawę powstałego uszkodzenia – pisze radny, pytając jednocześnie, co spowodowało przesunięcie zaplanowanego terminu naprawy.

Czy druga interpelacja przyniesie oczekiwany efekt, okaże się niebawem. Mieszkańcy liczą, że jeszcze przed zimą zapadlisko zostanie wyrównane. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here