Nieoczekiwana wpadka z kontrabandą

W kartonowych pudłach policjanci znaleźli ponad tysiąc paczek nielegalnych papierosów

Trzej mężczyźni w zupełnie niespodziewanych dla nich okolicznościach wpadli podczas przeładowywania nielegalnych papierosów w garażu podziemnym na Felinie.

W ubiegłym tygodniu kryminalni prowadzili kontrole lubelskich parkingów i garaży podziemnych, sprawdzając czy są tam kradzione samochody. W jednym z garaży usytuowanych pod blokiem na Felinie zauważyli trzech mężczyzn wynoszących z bagażnika auta kartonowe pudełka. Zanosili je do piwnicy. Z pozoru wyglądało to na zwykły przeładunek jakichś rzeczy, na przykład przy przeprowadzce. Ale policjanci z patrolu postanowili to sprawdzić.

– Funkcjonariusze postanowili wylegitymować osoby i sprawdzić zawartość kartonów. Jak się okazało wewnątrz znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym na miejscu pojawili się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Funkcjonariusze dokładnie przeliczyli ujawnioną w kartonach kontrabandę i wyliczyli uszczuplenie. Jak się okazało sprawcy byli w posiadaniu przeszło 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby prawie 25 tys. złotych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyźni w wieku 33, 40 i 42 lat usłyszeli zarzuty. Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here