Niepartyjna młodzieżówka?

W całej Polsce będą powstawały Kluby Młodych Kukiz’15. – To podmioty, które nie mają nic wspólnego z tzw. młodzieżówkami partyjnymi, z zapleczem partii politycznych.
Kluby to młodzi ludzie, którzy dostrzegają wadliwość obecnego ustroju, partiokracji i ordynacji wyborczej – zapowiedział Paweł Kukiz. Jednym z koordynatorów tej „niepartyjnej młodzieżówki” ma być lubelski parlamentarzysta, pos. Jakub Kulesza.
– Bardzo ważne, że liderzy tych Klubów będą wyłaniani w sposób naturalny, oddolny, a nie narzucony przez kogoś – na tym polega obywatelskość – mówi piosenkarz i lider Kukiz’15.
– Zmiany w Polsce mogą zostać wprowadzone przede wszystkim przez młodych, prężnie działających ludzi, nieobciążonych poprzednim i obecnym systemem – wtóruje mu poseł Kulesza. Nowe pokolenie Polaków w wieku poniżej 30 lat to aż 20 proc. wyborców, a reprezentuje ich jedynie 3 proc. posłów w tej kadencji – W czasie, gdy stare wygi koncentrują się na walce plemiennej, my, młodzi, stawiamy sobie ambitne cele i dążymy do ich realizacji. Teraz przed nami stoi kolejne wyzwanie, aby w IX kadencji Sejmu dokonała się znaczna zmiana pokoleniowa, nie tylko ilościowa, ale przede wszystkim jakościowa – konkluduje parlamentarzysta, sam 26-letni.
Do Klubów Młodych Kukiz’15 mogą zapisywać się osoby mające 15-35 lat. Do założenia klubu będą potrzebne minimum trzy osoby, które będą się rejestrować przez stronę internetową klubymlodych.pl. W niektórych krajach zachodnioeuropejskich, np. w Szkocji, prawa wyborcze uzyskali już 16-latkowie. Być może taki eksperyment czeka też w przyszłości Polskę. TAK