Niepełnosprawni a aktywni

VI. Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych zakończyły się sukcesem. Blisko 80 wystawców – pracodawców, oraz placówek i stowarzyszeń, które aktywizują osoby niepełnosprawne zaprezentowało się 4 grudnia na Targach Lublin.


– Te targi z jednej strony pokazują aktywność osób niepełnosprawnych, a z drugiej przedstawiają bogatą ofertę różnych działań na rzecz osób z niepełnosprawnością w naszym mieście – mówi Joanna Olszewska, dyrektor Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UM. – Cieszymy się co roku z bardzo dużej frekwencji, która pokazuje, że takie wydarzenie jest potrzebne. To miejsce spotkania, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń – dodaje.

Na Targach można było zakupić za niewielką kwotę ozdoby bożonarodzeniowe i świąteczne kartki. Swoje stanowiska przygotowały także firmy i instytucje poszukujące pracowników wśród osób z niepełnosprawnościami. Targi były też okazją do zaprezentowania na otwartej scenie różnorodnych talentów osób niepełnosprawnych. Równolegle odbywały się warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, gdzie odwiedzający Targi mogli własnoręcznie wykonać kartki i ozdoby świąteczne.(EM.K.)