Niepełnosprawny pogorzelec potrzebuje pomocy

Druhowie z OSP w Tarnogórze apelują do mieszkańców powiatu krasnostawskiego o pomoc dla pana Sławomira, niepełnosprawnego mieszkańca Tarnogóry, u którego doszło do groźnego pożaru.

– Zbliżało się piątkowe południe (12 lutego), kiedy obowiązki każdego z nas przerwał głos syreny alarmowej – informują druhowie z OSP w Tarnogórze. – Otrzymaliśmy wówczas poważne zgłoszenie o wybuchu gazu w domu jednego z mieszkańców naszej miejscowości. Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru w wyniku nieszczelności instalacji gazowej. Dzięki szybkiej reakcji sytuacja sprawnie została opanowana, jednak w wyniku zdarzenia doszło do uszkodzeń w mieszkaniu, głównie w kuchni – przypominają zdarzenie, o którym informowaliśmy przed tygodniem.

Po wcześniejszej konsultacji z pokrzywdzonymi, zarząd OSP w Tarnogórze podjął decyzję o zorganizowaniu zbiórki rzeczowej i finansowej mającej na celu pomoc pogorzelcom.

– Dlaczego to robimy? Wielu z Was doskonale zna Pana Sławka i wie, że jest on osobą niepełnosprawną. Straty materialne w budynku są naprawdę spore. Jeśli więc znajdą się wśród Was osoby chętne do pomocy, będziemy Wam wszystkim wdzięczni – apelują strażacy ochotnicy. Najbardziej priorytetowe jest zorganizowanie: kuchenki elektrycznej, mebli do wyposażenia kuchni (szafek, półek oraz stolika z krzesłami bądź narożnika), farby oraz innych środków przydatnych w odświeżeniu pomieszczeń (w tym narzędzia i akcesoria potrzebne do remontu).

– Jesteśmy w stanie odebrać we własnym zakresie mniejsze i większe gabarytowo przedmioty, jak chociażby meble – mówią druhowie. Kontakt do strażaków z OSP w Tarnogórze: Mateusz Wiatrzyk – tel. 661 566 168, Sławomir Matysiak – tel. 503 096 745, Karol Badach – tel. 721 338 778, Mariusz Hajtuch – tel. 669 407 509, a także mailowo: kontakt@osptarnogora.pl. Każda pomoc jest tutaj bardzo ważna! – Nieważne, czy przekażecie nowe bądź używane przedmioty, a może 5 zł, 50 zł, czy 500 zł. Założyliśmy również zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl. Zachęcamy wszystkich Was do dołożenia swojej cegiełki. Liczymy, że zdołamy wspólnie zebrać przynajmniej środki na zakup kuchenki, która jest najważniejszym obecnie wydatkiem. Zrzutka jest dostępna na stronie: https://zrzutka.pl/h5dpu9

Pogorzelcy potrzebują też materiałów budowalnych, glazury, paneli podłogowych, przewodów elektrycznych. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here