Niepodległa Niezłomnym – Koncert charytatywny

Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i jej solistów odbył się 6 kwietnia w Chełmskim Domu Kultury.

Tak relacjonuje to wydarzenie Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej: – Rok 2018, to rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tegorocznej rocznicy odbył się Koncert Charytatywny pod hasłem „Niepodległa Niezłomnym”. Niezłomni to Rodzice, którzy swoje życie poświęcili dla chorych i szczególnie potrzebujących opieki dzieci. Takich Niezłomnych Bohaterów mamy wśród naszych funkcjonariuszy i pracowników. Dlatego koncert na rzecz potrzebujących dzieci funkcjonariuszy i pracowników to piękny dar serca od każdego z Państwa.
Licznie zgromadzonych gości przywitali w Chełmskim Domu Kultury Przemysław Czarnek – wojewoda lubelski, który to zacne przedsięwzięcie objął swoim patronatem oraz płk. SG Jacek Szcząchor – komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który był głównym organizatorem koncertu.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Czechach, Francji, Holandii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje z powodzeniem na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. (fot. Maciej Kołodziej)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here