Nierozłączni od 50 i więcej lat

Dostojni jubilaci z burmistrzem Waldemarem Jaksonem

Wielu z pewnością mogłoby uczyć się od nich miłości, cierpliwości, szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka. Doskonale wiedzą, że wspólne życie nie zawsze usłane jest różami; że to także próba charakterów i szukanie kompromisów, ale też wzajemne zaufanie i oddanie. Mowa o parach małżeńskich ze Świdnika, które świętowały ostatnio Złote i Szmaragdowe Gody.


Uroczystość odbyła się w sali plenarnej Urzędu Miasta Świdnik. Były życzenia, kwiaty, gratulacje, dyplomy oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które zacnym jubilatom wręczył burmistrz Waldemar Jakson.

– 50 lat razem to piękne święto miłości, rodziny i wzajemnego szacunku. Serdecznie gratuluję parom, z którymi mogłem dzisiaj świętować te piękne jubileusze. Życzę Państwu wielu kolejnych lat w zdrowiu i miłości – napisał po uroczystości burmistrz.

O artystyczną oprawę święta zadbała młodzież ze Świdnickiego Ogniska Muzycznego.

50 rocznicę ślubu świętowali państwo: Irena i Ryszard Jabłońscy, Alina i Andrzej Maliborscy, Janina i Edward Masaniec, Wiesława i Józef Piaseccy, Halina i Ryszard Sitkowscy, Anna i Krzysztof Smarzewscy, Teresa i Stanisław Stefaniak, Elżbieta i Henryk Walasek, Irena i Henryk Wawszczak.

Uhonorowano także pary, które mogą poszczycić się dłuższym stażem małżeńskim: 51. rocznicę ślubu ochodzili państwo: Danuta i Zbigniew Kobylańscy, Janina i Tadeusz Sobolewscy, Danutai Roman Stasieczek oraz Halina i Kazimierz Szczygieł; 54. rocznicę państwo: Bogusławai Eugeniusz Koziccy, a 66. rocznicę państwo: Zofia i Władysław Sierkowscy. Okolicznościowe dyplomy (medale zostały nadane wcześniej) odebrali także państwo: Czesława i Andrzej Kiliszek oraz Alicjai Czesław Orzeł, którzy świętowali 55., szmaragdową, rocznicę wstąpienia w związek małżeński.(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here