Nieruchomość w rękach „Ewy”

Po kilku próbach budynek przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17b, w którym ostatnio mieścił się żłobek „Chełmskie Niedźwiadki”, trafił w prywatne ręce. Nieruchomość kupiła spółka „Ewa”, prowadząca przedszkole „W Kasztanowym Parku”.

Kilka ogłoszonych w ostatnich latach przetargów i żadnych efektów. Urzędnicy sprzedaż budynku przy ul. I Pułku Szwoleżerów 17B, w którym do niedawna mieścił się żłobek „Chełmskie Niedźwiadki” (obecnie znajduje się on przy ul. Wolności 20), rozpoczęli od kwoty ponad 4 mln zł. Cena najwyraźniej przeraziła potencjalnych kupców, bo nie było żadnego zainteresowania parcelą.

Mimo że miasto obniżało stawkę, chętnych na nieruchomość nie było. Światełko w tunelu pojawiło się na początku br. Do ogłoszonego przetargu wpłynęło wadium, ale nikt nie licytował. W lipcu br. urzędnicy poinformowali o kolejnym przetargu. Budynek o powierzchni użytkowej 1253 m kw. i ponad półhektarową działkę wyceniono na 2 584 000 zł. Do przetargu przystąpiła chełmska spółka „Ewa” – Jacek Samonek i Karolina Kaznowska-Samonek, prowadząca niepubliczne przedszkole „W Kasztanowym Parku”.

Nieruchomość została sprzedana za 2 609 840 zł. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w budynku można prowadzić działalność oświatową. Przez kilkanaście lat w budynku funkcjonował Zespół Szkół Społecznych. (s)