Nieskuteczny Brat

BRAT SIENNICA NADOLNA – GRANICA DOROHUSK 1:2 (1:2)
1:0 – Jopek (12) 1:1 – Olęder (30), 1:2 – Sołtysiuk (45)


BRAT: Dębski – Szczepaniuk (72 Malinowski), Pachuta (80 Zdunek), Arnold Kister, K. Szadura (60 Aleksander Urbański), Kniażuk, Arkadiusz Kister, Joper, Suduł, Kalisiewicz (60 Adam Urbański), P. Szadura. Trener – Waldemar Kogut.

GRANICA: Jabłoński – Ruszkiewicz, Piotrowski (46 Rondoś), Słomka, Olęder, Kotowski, Furmanik, Wagner, Sołtysiuk (75 Denkiewicz), Maliszewski (89 Kaper), Niemiec. Trener – Marek Grzywna.

Chociaż wzmocniona Granica wydawała się być faworytem w tym spotkaniu to w pierwszej połowie gospodarze nadawali ton grze i nieustannie zagrażali bramce gości. Już w 12 min., po asyście Suduła bramkę strzelił Jopek i po tym, co działo się na boisku, można było przypuszczać, że to nie ostatni gol Brata. Gospodarze „cisnęli”, ale żadna z wielu „setek” nie została wykorzystana. Zamiast tego padały strzały w boczne siatki, słupki i poprzeczki, a dwa razy zawodnicy Granicy wybijali piłkę z linii bramkowej.

Zmarnowane sytuacje szybko się zemściły. W 30 min., ze stałego fragmentu gry, po tym gdy piłka odbiła się od muru, wyrównującą bramkę strzelił Olęder. A wynik, tuż przed przerwą ustalił Sołtysiuk, który z rzutu wolnego bezpośrednio posłał piłkę do siatki. Druga połowę zdominowała Granica, ale okazji do podwyższenia wyniku nie udało się wypracować. (bf)