Niespodziewany kontrkandydat

Anna Kogut powalczy o fotel wójta Dorohuska z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej kierowała gminnym przedszkolem. Jej start dla urzędującego wójta to podobno ogromne zaskoczenie.

O fotel wójta Dorohuska powalczą trzy osoby. Swojego kandydata już dawno zapowiedziało PSL i postawiło na byłą pracownicę Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki, Jolantę Ryszkiewicz. Wiadomo było, że kandydata wystawi także PiS. Mówiło się o byłej przewodniczącej rady gminy, Małgorzacie Sarzyńskiej, ale ostatecznie do startu szykuje się Anna Kogut, była dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dorohusku.

O rodzinie Kogutów pisaliśmy przed rokiem na naszych łamach. Mąż Anny, Janusz, zmagał się z glejakiem złośliwym. To m.in. dlatego A. Kogut nie stanęła do konkursu na dyrektora przedszkola. Niestety, jej mąż przegrał walkę z chorobą.

Podobno start A. Kogut mocno zaskoczył obecnego wójta Wojciecha Sawę, który będzie starał się utrzymać stanowisko. Mówi się, że relacje byłej dyrektor i wójta nie są najlepsze, co zapewne odzwierciedli się w kampanii. A PiS nie będzie szczędził sił i środków, by wesprzeć swoją kandydatkę. A. Kogut już ma wsparcie od m.in. Jakuba Banaszka, kandydata zjednoczonej prawicy na prezydenta Chełma. (bf)