Nietrzeźwy spowodował kolizję

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który prowadząc audi doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Siennicy Różanej. – Dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji samochodu audi z volkswagenem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 18-letni mieszkaniec gminy Turobin, jadący audi, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik policji w Krasnymstawie.

Volkswagenem jechał 44-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana. Uczestnikom kolizji na szczęście nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało za to, że 18-letni kierowca audi, był pijany. Miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że posiada uprawnienia do kierowania, ale jedynie na… ciągnik rolniczy. – Nastolatek musi się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie on odpowiadał za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień – dodaje Babicz. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here