Nietrzeźwy sprawcą kolizji

We wtorek w Krasnymstawie doszło do zderzenia Opla z osobowym Volvo. Sprawca kolizji miał więcej na sumieniu niż nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Okazało się, że ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.


We wtorek, 14 maja, po 14.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji w rejonie skrzyżowania ulic PCK i Okrzei w Krasnymstawie. Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do zderzenia Volvo z Oplem, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego.

Wstępne ustalenia wskazywały na to, że przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem marki Volvo 46-letniego mieszkańca gminy Krasnystaw – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik policji w Krasnymstawie. Dalsze czynności z kierującymi wykazały, że sprawca ma w swoim organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. (k)