Nietypowy kiermasz wiosenno-wielkanocny

Centrum Społeczno-Kulturalne i Gminna Biblioteka w Gorzkowie zorganizowały kiermasz wiosenny on-line. Ze względu na pandemię impreza nie może się odbyć w sposób tradycyjny.

– Musieliśmy przenieść kiermasz do sieci – mówi Monika Błędkowska z gminy Gorzków. – Za pośrednictwem strony Facebook Centrum Społeczno-Kulturalnego, można kupić stroiki wielkanocne, ręcznie rzeźbione świece, biżuterię, koszyczki, krasnale wiosenne, szkatułki ze sznurka bawełnianego, podkładki pod filiżanki w stylu boho, szkatułki w kształcie serduszka oraz wyroby z gliny – wylicza.

Poprzez kiermasz Centrum chce wesprzeć lokalnych twórców w ich codziennej działalności, a jednocześnie pomóc mieszkańcom trafić do rękodzielników. Kiermasz on line rozpoczął się 1 marca i potrwa do 2 kwietnia. – Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do autorów prac na podane przy zdjęciach numery kontaktowe lub za pośrednictwem komunikatora na portalu społecznościowym – mówi Błędkowska.

Swoje rękodzieła sprzedają: Joanna Mojko z Wielkopola, Justyna Cieplechowicz z Czystej Dębiny Kolonii, Lidia Karauda z Borowa Kolonii, Katarzyna Szadura z Bobrowego, Sylwia Karauda z Piask Szlacheckich, Joanna Cieślak z Chorupnika, Monika Winnicka z Felicjana i Iwona Franc z Krasnegostawu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here