Nieudany popis

W minioną niedzielę nastolatek ze Świdnika chciał popisać się przed kolegami i poprzewracał toalety. Sprawiedliwość dosięgła go już chwilę później, chociaż próbował się przed nią ukryć w piwnicy.
W minioną niedzielę tuż po 19 do świdnickich mundurowych dotarło zgłoszenie o przewróconych toaletach na pl. Konstytucji 3 maja. Sprawcami całego zdarzenia mieli być młodzi ludzie. Grupka przed przyjazdem policjantów jak gdyby nigdy nic opuściła pl. Konstytucji 3 maja i ruszyła w głąb osiedla.
Mundurowi szybko znaleźli całą grupę. Okazało się, że młodzi ludzie ukryli się w piwnicy jednego z bloków. Początkowo przekonywali policjantów, że cały czas siedzieli dokładnie w tym miejscu. Szybko jednak pogubili się w swoich wersjach zdarzeń. Wtedy do przewrócenia przenośnych toalet przyznał się 15-latek ze Świdnika. Jak tłumaczył mundurowym, chciał się w ten sposób popisać przed kolegami. Cała grupka chwilę później wróciła na pl. Konstytucji i ustawiła toalety na miejscach.
Na tym jednak wszystko się nie skończy. Sprawa zostanie również skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Od decyzji tej instytucji będą zależały dalsze konsekwencje wobec 15-latka.
(kal)