Niezawodni. Biegacz i biegaczki z Izbicy

Kolejny weekend z udanymi startami zawodników i zawodniczek Sekcji Biegowej Ruchu Izbica.

Po północy, w sobotę 22 maja, do rywalizacji w ultramaratonie Jaga – Kora stanęła Anna Czerniak. Zawodniczka Ruchu Izbica po dłuższej przerwie wróciła do trailowego biegania i stanęła na starcie biegu na dystansie 33 km nazwanego przez organizatorów „Nocnym Piotrusiem”. Czerniak uzyskała czas 5’01’30, co dało jej 26 miejsce w kat. open i piąte wśród pań.

Tego samego dnia na Roztoczu rozegrano kolejną odsłonę festiwalu organizowanego przez Tour de Zbój czyli Ultraroztocze. Tu walczyła Małgorzata Smyk, która z czasem 4’16’20 uplasowała się na 16 miejscu open i trzecim wśród kobiet. Z dystansem 22 km zmierzyło się rodzeństwo: Marek Antończak uzyskał czas 1’46’22 co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce w open oraz Justyna Antończak (2’50’46), co dało jej 83 miejsce w open i 4 w swojej kategorii wiekowej.

Na zakończenie weekendu, w niedzielę 23 maja, dwoje biegaczy Ruchu Izbica wzięło udział w kolejnej odsłonie cyklu Kresowe Trail. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Augustowa. Andrzej Łoiński, który po raz kolejny za arenę zmagań wybrał dystans „Wertep”, czyli ok 17 km, ponownie zameldował się w ścisłej czołówce i z czasem 1’19’42 zajął trzecie miejsce w open. Tomasz Kogut stanął do rywalizacji rowerowej w formule MTB na dystansie „półmaratońskim”, gdzie z czasem 1’43’54 zajął 85 miejsce w open. (kg)