Niezła Sztuka w listopadzie

Na początku lipca odbył się pierwszy niezależny Festiwal „Niezła Sztuka i Ty”, a już 24 listopada w Chełmskiej Bibliotece Publicznej spotkamy się z „Niezłą Sztuką” po raz drugi. Wstęp wolny, na miejscu atrakcje i niespodzianki muzyczne – propozycja w sam raz na piątkowy wieczór.

Impreza, w tytule której ukryta jest nazwa nieformalnej grupy znajomych, miała na celu przede wszystkim uaktywnienie chełmian i zachęcenie ich do wspólnego działania.
– Chociaż pogoda pierwszego dnia festiwalu spłatała nam figla, było nieźle. Owszem, nie wszystko wyszło tak, jak byśmy chcieli w stu procentach, ale liczyliśmy się z tym. Zresztą robiliśmy to przecież po raz pierwszy, w dodatku własnymi siłami. Po festiwalu usłyszeliśmy dużo ciepłych słów od chełmian. Wiemy już, na czym chcemy się skupić w kolejnej edycji i jak byśmy chcieli, żeby wyglądała, ale przede wszystkim wiemy, że naszemu miastu jest to potrzebne. Że chcemy tworzyć przestrzeń dla każdego. Tak, by każdy, kto chce rozwijać i pokazywać innym swoje talenty, miał ku temu możliwość – mówią organizatorzy „Niezłej Sztuki”. – Przed pierwszą edycją wystosowaliśmy zaproszenie do chełmian do wspólnego udziału. Zgłosiło się kilka odważnych osób. Każda z nich pasjonuje się czymś innym i każda wniosła do festiwalu coś innego i nowego, dzięki czemu impreza była tak różnorodna. Były pokazy, wernisaże, koncerty, film. Liczymy, że to dopiero początek, a dzięki tym niesamowitym i odważnym ludziom do kolejnej edycji zgłoszą się następni chętni.
Jedni na lipcowy festiwal przyszli specjalnie. Drudzy wyszli na spacer, zobaczyli coś interesującego i na swój sposób nowatorskiego, i się dołączyli. Koniec końców, „Niezła Sztuka” wyszła naprawdę nieźle. A ci, którzy wzięli udział w fotografowaniu za pomocą „magicznych pudełek”, niebawem będą mogli się przekonać, co z tego wyszło.
W piątek (24 listopada) o godz. 18 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej z „Niezłą Sztuką” widzimy się po raz drugi. – Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim za udział w festiwalu i podsumować pierwszą edycję, a także poinformować wszystkich, że już pracujemy nad kolejną. Dlatego też bardzo gorąco zapraszamy wszystkich zarówno na listopadowe spotkanie z chełmską sztuką, jak i włączenie się w akcję – zachęcają organizatorzy.
W programie m.in. niespodzianki i występy muzyczne. Szczegóły wkrótce. (NS)