Nikt nie wpłacił wadium

Nikt nie zgłosił się do ogłoszonego przez Agencję Mienia Wojskowego przetargu na sprzedaż zielonego skweru przy ulicy Spadochroniarzy. Postępowanie zostało unieważnione, a okoliczni mieszkańcy, którzy boją się zabudowy tego terenu, na razie odetchnęli z ulgą.


– Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym z uwagi na brak wpłaty wadium (wynosiło 200 tys. złotych, a cena wywoławcza 2 mln złotych – aut.) – poinformowała Małgorzata Skrzypek z lubelskiego oddziału AMW. Okoliczni mieszkańcy, którzy boją się zabudowy tego terenu na razie odetchnęli z ulgą. Los skweru nie jest jednak przesądzony, gdyż AMW może ogłosić kolejny przetarg.

Czy tak się stanie? – W związku z negatywnie zakończonym przetargiem w lubelskim oddziale regionalnym AMW zostanie dokonana ponowna analiza sposobu zagospodarowania działki. Jesteśmy zobligowani do prowadzenia racjonalnych i optymalnych działań związanych z zagospodarowaniem powojskowych nieruchomości, zgodnych z interesem Skarbu Państwa – w enigmatyczny sposób odpowiada M. Skrzypek.

Przypomnijmy, że AMW chciała sprzedać działkę nr 3/56 o powierzchni ponad 18 arów przy ul. Spadochroniarzy. Znajduje się na niej zielony skwer. Po sąsiedzku mieści się działka nr 3/50, na której stoi pomnik ku czci absolwentów 2. Oficerskiej Szkoły Piechoty, którzy zginęli w latach 1944-1945. Nie należy ona jednak do AMW, lecz do miasta, dlatego pomnik zostanie w tym samym miejscu. Okoliczni mieszkańcy boją się, że w niedalekiej przyszłości działka 3/56 zostanie zabudowana.

Zgodnie z uzyskanymi warunkami zabudowy przyszły właściciel będzie mógł przeznaczyć ten teren na działalność usługowo-handlową. – Na działce może powstać budynek w którym będą mogły znaleźć się np.: biura, punkty obsługi biznesowej, gabinety lekarskie, banki, restauracje, butiki oraz sklepy o powierzchni sprzedaży do 2000 m, służące mieszkańcom – wyjaśnia Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Grzegorz Rekiel