Nikt się nie nudzi

Warsztaty techniczne, plastyczne, garncarskie i kulinarne to tylko niektóre z atrakcji, w których biorą udział uczestnicy kolonii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kozicach Dolnych (gm. Piaski).


Od początku lipca w Kozicach Dolnych trwają bezpłatne półkolonie dla dzieci i młodzieży uczącej się w SOSW. Wypoczynek zorganizowano dzięki dotacji (14,1 tys. zł), jaką Starostwo Powiatowe w Świdniku, SOSW w Kozicach Dolnych oraz Fundacja „Ecce Homo” pozyskały z fundacji PZU. W tę akcję medialnie włączyła się również TVP Lublin w ramach cyklu reportaży „Słonik Nadziei”, który od ponad dziesięciu lat ukazuje się na antenie, prezentując oddziały dziecięce szpitali Lubelszczyzny, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i przedszkolne oddziały integracyjne.

Na uczestników kolonii czekały liczne atrakcje. Były warsztaty techniczne, plastyczne, kulinarne i bliskie spotkanie ze zwierzętami. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się też warsztaty garncarskie, które prowadził Piotr Skiba, garncarz z Jadwisina.

– Chciałbym bardzo podziękować dyrekcji ośrodka i fundacjom za organizację tego wypoczynku – mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk. – Taka forma zorganizowanej opieki dla dzieci z niepełnosprawnością  jest jedyną szansą na odciążenie rodziców w opiece nad dziećmi w okresie wakacji. (w)