Nocna pożoga. Kto wzniecił ogień?

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem w Poniatówce. Na szczęście po kilku godzinach sytuacja była już opanowana, ale według wstępnych szacunków straty sięgają aż 280 tysięcy złotych.

Było po godz. 2 w nocy, 16 kwietnia, kiedy strażacy z chełmskiej komendy otrzymali zgłoszenie do olbrzymiego pożaru kompleksu obiektów budowlanych na terenie dwóch sąsiadujących posesji w Poniatówce w gminie Leśniowice. Pod wskazany adres popędziło na sygnale osiem zastępów.
– Najprawdopodobniej przyczyną było zaprószenie ognia przez osobę o nieustalonej tożsamości – informuje mł. bryg. Wojciech Chudoba, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.
Przez całą noc 34 strażaków walczyło z żywiołem. Podali dwa prądy wody w natarciu i dwa w obronie na sąsiednie zabudowania, żeby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się płomieni. Na szczęście obyło się bez poszkodowanych. Wczesnym rankiem rozebrali i dogasili żarzące się wciąż elementy konstrukcji. Około godz. 6 sytuacja była opanowana i można było obliczyć straty. Według wstępnych szacunków wynoszą one 280 tys. zł, z czego 210 tys. zł to wartość samych budynków. Niemal doszczętnie spaliły się: stodoła, wiata, dwa garaże z dwoma samochodami, ciągnik oraz inne maszyny rolnicze, a także sprzęt rolniczy i gospodarczy.

Pomóżmy ludziom

Urząd Gminy Leśniowice apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc dla mieszkańców, którzy w pożarze stracili swój dobytek. Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo rodziny, mogą dokonać wpłaty do 15 maja do sołtysa lub bezpośrednio na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy: 70 8195 0009 2001 0000 1948 0043 z dopiskiem „Pomoc finansowa dla poszkodowanych w pożarze”. (pc)