Nocne pijackie rajdy

Skutki pijanego rajdu w Świdniku

Pijany taksówkarz około godz. 2.15 w nocy z soboty na niedzielę doprowadził do zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Lipowej i Skłodowskiej w Lublinie. A w Świdniku ok. godz. 3 nad ranem nietrzeźwy kierowca bmw ściął samochodem znak drogowy i staranował ogrodzenie przy ul. Racławickiej.


Pomimo znacznych zniszczeń aut, kierowcy nie doznali obrażeń. W lubelskim wypadku ranna została 20-letnia pasażerka skody, którą kierował nietrzeźwy taksówkarz. W dodatku okazało się, że 25-latek był poszukiwany przez prokuraturę i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a mimo to przewoził ludzi. W jego organizmie stwierdzono 0,6 promila alkoholu. U kierowcy bmw ze Świdnika badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie 1,5 promila alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje wyczyny przed sądem.

– Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł – informuje komisarz Łukasz Kasperek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here