Nocne życie biblioteki

Raz w roku biblioteka nocą nie zasypia. Tak było 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie. W ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” po raz pierwszy wzięła udział miejska książnica, proponując dzieciom oraz dorosłym ciekawe wydarzenia.

Oddział dla dzieci i młodzieży zaprosił na projekcję filmu familijnego pt. „Ptyś i Bill” w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Film powstał na podstawie komiksu o takim samym tytule, w Polsce ukazał się za pośrednictwem wydawnictwa Egmont. W tym samym czasie w galerii biblioteki odbywała się promocja książki Sławomira Franca „A kto mi, kuźwa, zabroni, czyli 49 przykładów na to, że można…”.

Bogaty bagaż doświadczeń życiowych autora, który jako doktor nauk społecznych, emerytowany policjant, weteran misji pokojowej w Kosowie, pracownik naukowy wydziału politologii UMCS w Lublinie, pozwala zagłębić się w różne zagadnienia natury psychologiczno-socjologiczno-filozoficznej. Opowieści o książce i życiu Sławomira Franca uzupełnione były refleksjami oraz anegdotami z życia sceniczno-filmowego znakomitego aktora, a prywatnie przyjaciela Sławomira – Jerzego Rogalskiego, który był gościem specjalnym „Nocy Bibliotek”.

Aktor jest szeroko znany z ról drugoplanowych, m.in. porucznika Jaszczuka z serialu telewizyjnego „07 zgłoś się”, Stasia Kolasy z filmu „Kogel-mogel” czy Tośka z „Plebanii”. (k)