Norwid koordynatorem projektu Erasmus+

Włochy, Francja i Niderlandy – te kraje mają szansę odwiedzić uczniowie II LO i I LO w Krasnymstawie biorący udział w kolejnym projekcie Erasmus+.

Pomysłodawcą projektu „Sans eau dans l’eau. L’eau comme bien précieux sur notre plančte” („No water in water. Water as a precious resource on our planet”), mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, jest liceum językowe z Palermo.

Pozostałe organizacje uczestniczące w projekcie to: szkoła z ponad 100-letnią tradycją z malowniczego miasteczka L’Isle sur la Sorgue, nowoczesna i ekologiczna szkoła z Amsterdamu, I LO im. Władysława Jagiełły oraz II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, które jest koordynatorem projektu. – Na uczniów zaangażowanych w realizację projektu czeka wiele ciekawych zadań i wyzwań. Niektóre z nich wykonają indywidualne, inne w grupie projektowej lub w grupie międzynarodowej. Wszystkie działania przyczyniają się do rozwoju kompetencji językowych, ponieważ będą wykonywane w języku francuskim lub angielskim.

Dzięki współpracy z młodzieżą z innych krajów nasi uczniowie poszerzą swoje horyzonty, poznają różnice kulturowe oraz nauczą się pracować w wielokulturowym środowisku. Będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach związanych z ochroną wody i środowiska, a także w zajęciach z języka francuskiego – mówi Magdalena Szymańska z II LO, koordynator projektu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here