Nowa droga już jesienią?

Ogłoszono przetarg na remont ponad 6-kilometrowego odcinka drogi z Mełgwi do Milejowa. Firmy mogą składać oferty do 10 maja.


Jeśli przetarg udałoby się rozstrzygnąć w pierwszym terminie, wykonawca miałby czas na przebudowę drogi do jesieni br. Modernizacja tej powiatowej drogi znalazła się na liście zadań, które mogą otrzymać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W przypadku akurat tej budowy rządowe wsparcie może sięgać 3 mln zł. Przebudowa będzie kosztować ponad 5,5 mln zł, więc powiat świdnicki i gmina Mełgiew muszą dołożyć ok 2,5 mln zł.

– W obecnej sytuacji finansowej powiatu jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać każdą szansę na zdobycie dodatkowych pieniędzy – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki, który przypomina, że powiat zamknął 2018 rok z długiem 10 mln zł, a w tym roku deficyt wyniesie 8,3 mln zł.

Z kolei Gmina Mełgiew nie ukrywa zadowolenia, że budowa niedługo stanie się faktem.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy uda się wyremontować ten newralgiczny odcinek – dodaje Magdalena Wójcik, wójt gminy Mełgiew.

W planach jest wymiana nawierzchni jezdni, zmiana geometrii drogi, wykonanie zjazdów, odbudowa zatok autobusowych i budowa chodników. Przebudowa nie oznacza tego, że droga będzie całkowicie zamknięta, bo wykonawca będzie musiał zadbać o jej dostępność dla komunikacji publicznej. JN