Nowa dyrektor w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości

Magdalena Filipek-Sobczak, nowa dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.

Magdalena Filipek-Sobczak została nową dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Wygrała konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak w połowie stycznia z kierowaniem instytucją podległą marszałkowi województwa lubelskiego pożegnał się Marceli Niezgoda, polityk PSL, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.


Magdalena Filipek-Sobczak jest absolwentką Wydziału Humanistycznego, a także Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku prawo gospodarcze i handlowe na UMCS oraz Master of Business Administration na Politechniki Lubelskiej.

Od 2008 roku przez 6 lat pracowała w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Od grudnia 2014 roku do listopada 2016 roku związana była z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, gdzie pracowała m.in. w Departamencie Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (DW EFRR) oraz w Departamencie Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (DZ RPO).

W DZ RPO nadzorowała prawidłową realizację zadań, odpowiadając także za LAWP. Przez kolejne dwa lata pracowała w Lubelskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy, gdzie była kierownikiem zespołu ds. planowania, statystyki i organizacji, koordynowała pion organizacyjno-administracyjny i pełniła rolę rzecznika prasowego. Od listopada 2018 roku była członkiem zarządu Powiatu Lubelskiego.

– Pani Magdalena Filipek-Sobczak doskonale zna specyfikę funduszy europejskich, ponieważ od lat pracuje w tej dziedzinie. Zna także Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości. Jestem przekonany, że jej wiedza i doświadczenie pozwolą przyspieszyć wydatkowanie środków unijnych, na czym skorzysta nie tylko cały region, ale przede wszystkim nasi przedsiębiorcy – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa Lubelskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here