Nowa dyrektor w Tarnogórze

Joanna Szymaniak została nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Tarnogórze. Wygrała konkurs. Na stanowisku zastąpiła Małgorzatę Jakimiak, która przeszła na emeryturę.

Po ponad 20 latach kierowania Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Tarnogórze na przejście na emeryturę zdecydowała się Małgorzata Jakimiak. Wójt gminy Izbica, Jerzy Lewczuk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora ośrodka. Jak sam mówi, zgłosiła się tylko jedna osoba, Joanna Szymaniak, która do tej pory kierowała Gminną Biblioteką Publiczną.
– Kandydatka spełniła wszystkie wymogi formalne, a także bardzo dobrze zaprezentowała się podczas rozmowy kwalifikacyjnej – opowiada wójt Lewczuk.

– Wykazała się też znajomością przepisów niezbędnych do wykonywania zadań i obowiązków na dyrektorskim stanowisku. Najważniejsze jednak, że przedstawiła dość interesującą koncepcję programową, dotyczącą funkcjonowania ośrodka – twierdzi wójt.
Joanna Szymaniak konkurs wygrała, a Jerzy Lewczuk powierzył jej stanowisko dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Tarnogórze. (s)