Nowa dyrektor w Wojsławicach

Andrzej Czerniej od 1 września br. nie będzie dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Wojsławicach Kolonii. Nie przystąpił nawet do konkursu, który wygrała Justyna Starko-Gadzała, z wykształcenia polonistka.

Andrzejowi Czerniejowi, radnemu powiatowemu związanemu z Polskim Stronnictwem Ludowym, 31 sierpnia br. kończy się kadencja dyrektora ZSP. On sam, przeczuwając, że szanse na wygraną ma znikome, zdecydował, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór. Dyrektorem został, gdy gminą rządził jego partyjny kolega Jacek Semeniuk. Wówczas zastąpił na stanowisku Adama Łopockiego, obecnego przewodniczącego rady gminy Wojsławice. Półtora roku temu Semeniuk przegrał wybory samorządowe z Henrykiem Gołębiowskim, a obecny wójt na zupełnie inne spojrzenie na szkołę, aniżeli jego poprzednik. O tym, że Czerniejowi będzie bardzo trudno uratować posadę, w Wojsławicach mówiło się od kilku miesięcy.

Do konkursu zgłosiła się zaledwie jedna osoba – Justyna Starko-Gadzała, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Sielcu i konsultant w chełmskim oddziale Lubelskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Komisja rozstrzygnęła konkurs i przedstawiła Starko-Gadzałę wójtowi gminy, Henrykowi Gołębiowskiemu, jako kandydatkę na dyrektora ZSP w Wojsławicach Kolonii.
Nowa dyrektor ZSP z wykształcenia jest nauczycielem języka polskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z nauczania języka angielskiego, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz w zakresie języków obcych i wiedzy o kulturze. Posiada też certyfikat TELC z języka angielskiego. Stanowisko obejmie z 1 września br. Wójt Gołębiowski, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, powoła ją na pięcioletnią kadencję.(ps)